W Choroszczy rusza Budżet Obywatelski 2017

Obwieszczenie Burmistrza Choroszczy w sprawie Budżetu Obywatelskiego na rok 2017.

Choroszcz, dnia 13 września 2016 r.

 

 OBWIESZCZENIE BURMISTRZA CHOROSZCZY

 

Na podstawie § 6 ust. 1 Załącznika do Uchwały Nr XV/144/2016 Rady Miejskiej w Choroszczy z dnia 15 kwietnia 2016r. – Zasady Budżetu Obywatelskiego 2017, niniejszym przedstawiam listę projektów inwestycyjnych, które zostaną podane pod konsultacje z mieszkańcami Choroszczy w terminie od 25 września 2016 r. do 15 października 2016 r.

Wszystkie zgłoszone projekty spełniają wymogi formalne i merytoryczne.

źródło: choroszcz.pl

Poniżej publikujemy listę projektów zakwalifikowanych do Budżetu Obywatelskiego 2017 w Choroszczy:

1. 

Projekt zakłada doposażenie i wyremontowanie pracowni: muzycznej, plastycznej oraz fitness i tańców w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Pracownię muzyczną planuje się doposażyć w nowe pianino,
3 gitary oraz stroik do gitary i 3 pulpity do nut. W pracowni plastycznej niezbędne jest ułożenie nowej, łatwej do czyszczenia wykładziny, zamontowanie umywalki oraz dokupienie 11 łatwych do mycia krzeseł i regałów niezbędnych do przechowywania materiałów plastycznych. Do pracowni fitness i tańców zaplanowano zakup nowej wieży o mocy 2X50W i zestawu 30 piłek gimnastycznych. Zaplanowano także dokupienie piłek i łyżew na boisko „Orlik”. Do Klubu Gier Planszowych planuje się zakupienie nowych gier.

Ponadto w projekcie przewidziano zakup mebli magazynowych do magazynku i 100 krzeseł na aulę. Planuje się także wyposażenie auli w system rolet zaciemniających. Ponadto zaplanowano zmodernizowanie oświetlenia w taki sposób aby można było oświetlać scenę plenerową i aulę.

CEL i UZASADNIENIE PROJEKTU: Podniesienie jakości usług oferowanych przez MGCKiS. Nowe wyposażenie w pracowniach oraz zmodernizowanie już istniejącej infrastruktury poprawi komfort, jakość i warunki dla wszystkich korzystających z zajęć organizowanych przez MGCKiS. Także uczestnicy wydarzeń kulturalnych odczują podniesienie atrakcyjności oferty przygotowanej przez Centrum Kultury.

2. 

Projekt zakłada wymianę trybun i ławek rezerwowych dla zawodników. Planuje się zakup trybuny na ok. 200 miejsc (krzesełka) i trybuny skierowanej na boisko piłkarskie „Orlik” na ok. 30 miejsc. Ponadto planuje się ustawienie dwóch wiat wyposażonych w krzesełka dla zawodników rezerwowych, a także siedzeń na boisku „Orlik” także dla zawodników rezerwowych.

CEL i UZASADNIENIE PROJEKTU: Na Stadionie Miejskim w Choroszczy występują drużyny seniorów i młodzieżowe lokalnego klubu Narew Choroszcz, a także 3 drużyny Piłkarskiej Ligi Gminnej: LZS Choroszcz, Lambda Choroszcz
i Rajkom Choroszcz. Obecny stan istniejącej infrastruktury nie pozwala na komfortowe oglądanie meczów na Stadionie Miejskim. Na boisku „orlik” nie ma trybun i ławek dla rezerwowych więc istnieje konieczność jej uzupełnienia.

3. 

W ramach projektu planuje się zainstalowanie siłowni na świeżym powietrzu oraz uzupełnienie oświetlenia o kolejne słupy oświetleniowe i uzupełnienie monitoringu na niezagospodarowanym terenie działki.

CEL i UZASADNIENIE PROJEKTU: Teren rekreacyjny tzw. Kominowe Bajoro dzięki środkom finansowym
z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego został w znacznym stopniu zagospodarowany
i udostępniony mieszkańcom. Kolejne elementy takie jak siłownia pozwolą na wykorzystanie „wolnej” przestrzeni i uatrakcyjnienie tego miejsca. Z zainstalowanych już urządzeń mogą korzystać dzieci
i młodzież, a dodatkowe elementy takie jak siłownia posłużą także dorosłym.

Orientacyjny koszt projektów to 75 tysięcy złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments