W Łyskach – dostatnio. I pod względem frekwencji, i poruszanych tematów

Kolejne tej jesieni spotkanie mieszkańców z Burmistrzem Choroszczy Robertem Wardzińskim odbyło się w Łyskach. 27 września 2016 roku do świetlicy wiejskiej mieszkańcy przyszli i gremialnie, i poruszali różnorodne tematy.

Frekwencja nie dziwi, ponieważ mieszkańcy Łysek zawsze aktywnie odpowiadają na podobne wydarzenia i chętnie uczestniczą w obywatelskich inicjatywach. Tak było i tym razem – miejscowa świetlica podczas spotkania z Burmistrzem wypełniona była do ostatniego miejsca.

A rozmawiano o tematach różnorodnych, ważnych dla mieszkańców.Przede wszystkim o nowo projektowanej drodze w ramach realizacji  inwestycji Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. Dyskutowano o jej przebiegu, terminach realizacji, jak również o utrudnieniach z tym związanych.Tematy drogowe poruszane były również przy okazji kwestii potrzeby oznakowania miejscowości na drodze krajowej nr 8. Mieszkańcy chcieliby, aby z tej drogi sama miejscowość oraz zjazd do niej były bardziej widoczne. Pomoże to klientom i kontrahentom licznych firm i instytucji zlokalizowanych w Łyskach na lepszą orientację i dotarcie do pożądanych miejsc.

Temat infrastruktury drogowej pojawił się również gdy mowa była o potrzebie żwirowania drogi tzw. przy szklarniach – dla poprawienia jej przejezdności.Wśród innych zagadnień poruszanych podczas spotkania z burmistrzem była też rozbudowa miejscowej świetlicy. Obecna, jak zresztą widać na zdjęciu, w opinii mieszkańców jest za mała na ich potrzeby i nie spełnia swojej funkcji. W przyszłości w tym miejscu potrzebny byłby większy i bardziej funkcjonalny obiekt.

Ponieważ Łyski systematycznie rosną i przybywa im mieszkańców, pojawiła się też potrzeba rozbudowy placu zabaw – miejsca, gdzie dzieci mogłyby aktywnie i bezpiecznie spędzać czas.

źródło: UM

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments