W Sokółce promują czytelnictwo poprzez muzykę!  [VIDEO]

Biblioteka Publiczna w Sokółce wraz ze Stowarzyszeniem Uśmiech Dziecka połączyły swoje siły i stworzyły coś, czego do tej pory chyba jeszcze nie było. Będą promować czytelnictwo wśród dzieci (chociaż nie tylko!) za pomocą rytmicznej piosenki! Poniżej publikujemy tekst mówiący o tym przedsięwzięciu.

Biblioteka Publiczna w Sokółce wraz ze Stowarzyszeniem Uśmiech Dziecka postanowiły promować biblioteki i czytelnictwo poprzez śpiew. Powstała piosenka pt. „Twoja biblioteka", która pokazuje jak fajne i ważne jest czytanie. Od lat poszukiwane są metody na to, aby przekonać młodych ludzi, że czytanie książek jest świetnym sposobem spędzania wolnego czasu. Skutecznych sposobów zachęcania uczniów do czytania jest sporo, jednakże bibliotekarze starają się wymyślać coraz bardziej interesujące formy promocji czytelnictwa wśród najmłodszych.

Z wieloletniej współpracy z przedszkolami i szkołami wiemy, że małe dzieci bardzo lubią zajęcia z wykorzystaniem muzyki i śpiewu. Śpiewane teksty łatwiej są przez nie zapamiętywane i powtarzane. Zrodził się więc pomysł, by wykorzystać to do promocji czytelnictwa. Do projektu zaprosiliśmy Przedszkole nr 5 w Sokółce. W ramach tej współpracy powstał teledysk do piosenki. Nakręcony on został w wypożyczalni siedziby głównej biblioteki w Sokółce oraz w holu przedszkola nr 5.Głównym celem naszego przedsięwzięcia jest uświadamianie dzieciom i ich rodzicom znaczenia książek w życiu człowieka i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Piosenka „Twoja biblioteka" jest utworem wesołym, rytmicznym i wpadającym w ucho, dlatego mamy nadzieję, że spodoba się dzieciom i zagości we wszystkich polskich szkołach i przedszkolach. Jej przesłaniem jest pokazanie dzieciom, że biblioteka jest miejscem przyjaznym i wesołym, a książki to przyjaciele, którzy dostarczają nam nie tylko wiedzy. Książki bawią, zabierają w zaczarowany świat bajek i baśni, rozwijają wyobraźnię, poprawiają humor. Liczymy również na to, że piosenka „Twoja biblioteka" będzie słuchana w wielu domach i spowoduje wzrost zainteresowania wśród najmłodszych książkami.

Premiera piosenki i teledysku zaplanowana jest na 3 czerwca 2017r podczas Nocy Bibliotek, natomiast w mediach ogólnopolskich i społecznościowych piosenka dostępna będzie od 22 maja.

źródło: Joanna Bienasz, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sokółce

Przemysław Dziaduła, Prezes Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments