W Wasilkowie otwarto nowoczesne boisko

Nowoczesne boisko dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością otwarto 2 września w Wasilkowie. Nowa infrastruktura zapewni dzieciom i młodzieży bezpieczne warunki do uprawiania sportu i rekreacji.

Początek roku szkolnego to dla uczniów także początek spędzania co najmniej kilku godzin w wymuszonej pozycji siedzącej – za szkolnymi ławkami. Dlatego w Wasilkowie, wraz z otwarciem sezonu szkolnego oddano do użytku nowoczesne boisko wielofunkcyjne, znajdujące się przy szkole Podstawowej nr 1 im. Ks. W. Rabczyńskiego. Dzięki inwestycji Urzędu Miejskiego w Wasilkowie dzieci i młodzież zyskały optymalne warunki do aktywności fizycznej.

Zniszczona do niedawna nawierzchnia została zastąpiona nowoczesną, o wysokim stopniu amortyzacji, co niweluje ewentualne ryzyko wystąpienia stłuczeń, mikrourazów i innych kontuzji. Ustawiono też bramki do gry w piłkę nożną lub ręczną, zawieszono kosze do gry w koszykówkę oraz siatki na różnych wysokościach, odpowiednie do gry w siatkówkę i tenisa ziemnego. Kolorowe linie na nawierzchni wyznaczają natomiast granice pól, odpowiednich do poszczególnych dyscyplin. Boisko oświetlają energooszczędne lampy ledowe. Wykonano też system odprowadzania wody deszczowej oraz chodniki w takim układzie, by umożliwić dostęp do boiska osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Zmodernizowane boisko realizuje cele społeczne w zakresie kultury, sportu i rekreacji. Liczę na to, że nowoczesna, a zarazem bezpieczna infrastruktura przyczyni się do zainteresowania uczniów sportem i aktywnością fizyczną, zwłaszcza w dekadzie fascynacji grami komputerowymi – mówi Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

Boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wasilkowie przebudowano w ramach projektu „Rewitalizacja boiska wielofunkcyjnego w Wasilkowie”. Inwestycja skierowana jest do społeczności lokalnej jako odpowiedź na zdiagnozowane problemy w sferze społecznej, środowiskowej, gospodarczej i przestrzenno-funkcjonalnej. Przedsięwzięcie kosztowało 1 138 900,00  zł, z czego 632 658,92 zł dofinansowno z RPO WP EFRR oraz budżetu państwa w ramach realizacji Strategii Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Knyszyńska”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments