Wakacyjne remonty na finiszu

Podczas tegorocznych wakacji w ponad 60 placówkach oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych odbywają się remonty m.in. łazienek, kuchni, korytarzy, podłóg czy instalacji. Koszt tych prac remontowych to blisko 3 mln zł. Dzięki tym inwestycjom dzieci z białostockich szkół i przedszkoli będą uczyć się w komfortowych warunkach.

W 29 przedszkolach samorządowych, 25 szkołach podstawowych, 6 szkołach ponadpodstawowych i 3 placówkach opiekuńczo-wychowawczych odbywają się generalne remonty oraz inne prace, m.in. wymiana podłóg, oświetlenia, wyposażenia łazienek, instalacji elektrycznych, drzwi wewnętrznych, malowanie ścian, instalowanie balustrad, modernizacja placu zabaw. Prawie wszystkie remonty zakończą się jeszcze przed początkiem roku szkolnego. Teraz trwają ostatnie kosmetyczne prace.

Na przykład w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Wiatrakowej jest już gotowa nowa posadzka na sali gimnastycznej, wyremontowano też korytarz oraz wymieniono instalację elektryczną. W przedszkolu nr 42 przy ul. Ciepłej trwają ostatnie montaże w nowych łazienkach dla najmłodszych, a w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Mieszka I na uczniów czekają odmalowane klasy z nowymi podłogami.

– Wakacje są najlepszym czasem na przeprowadzanie remontów w białostockich szkołach i przedszkolach. Dzięki tym pracom uczniowie i nauczyciele będą mieli lepsze warunki do nauki i pracy – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W tym roku na przeprowadzenie prac remontowych w placówkach oświatowych Miasto przeznaczyło ok. 3 mln zł, w tym: w szkołach podstawowych – ponad 1,7 mln zł, w szkołach ponadpodstawowych – 764 tys. zł, w przedszkolach samorządowych – 430 tys. zł, w pozostałych placówkach – ponad 23 tys. zł.

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments