Wasilków inwestuje w odnawialne źródła energii. Gmina uzyskała znaczące dofinansowanie

Budynki użyteczności publicznej na terenie Gminy Wasilków będą wkrótce zasilane ekologiczną energią. A to za sprawą instalacji fotowoltaicznych na budynkach instytucji publicznych, które zostaną zakupione i zamontowane dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Gmina otrzymała na ten cel wsparcie w kwocie ponad 1 mln zł.

Budynki instytucji publicznych w Gminie Wasilków zyskają wkrótce ekologiczne źródło zasilania, w postaci instalacji fotowoltaicznych. Gmina zrealizuje projekt o wartości 1 352 298,52 zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wyniesie 1 014 223,88 zł.

W przedsięwzięciu, zakładającym montaż instalacji generującej energię odnawialną uwzględniono następujące budynki:
– Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie;
– Szkoła Podstawowa im. Ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie;
– Publiczna Szkoła Podstawowa im. Januszka Korczaka w Studziankach;
– Przedszkole Słoneczne w Wasilkowie, przy ul. Sienkiewicza oraz ul. Polnej;
– Urząd Miejski w Wasilkowie.

Instalacje fotowoltaiczne służą wytwarzaniu energii elektrycznej, dzięki bezpośredniemu wykorzystaniu mocy promieniowania słonecznego. To rozwiązanie nowoczesne, proekologiczne oraz ekonomiczne. Taka instalacja pozwala w dużym stopniu zredukować wysokie rachunki za prąd. Ponadto panele fotowoltaiczne posiadają długi czas użytkowania, szacowany na ok. 25 lat, a ich moc utrzymuje się na podobnym poziomie do końca żywotności.

źródło: wasilkow.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments