Wasilkowianin Wicemistrzem Szkół Podstawowych Województwa Podlaskiego

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym, które odbyły się 14 marca 2024 r. w Białymstoku, Wasilkowianin został Wicemistrzem Województwa Podlaskiego.

Zawody odbyły się w Zespole Szkół Rolniczych i uczestniczyło w nich prawie 300 zawodniczek i zawodników, walcząc w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii najstarszej młodzieży szkolnej klas VII i VIII, wasilkowianin Maksymilian Misijuk, uczeń Szkoły Podstawowej im. króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie wywalczył tytuł wicemistrza Szkół Podstawowych Województwa Podlaskiego, zdobywając 18 punktów dla szkoły.

W tej samej kategorii startował Jakub Kuczewski i Michał Marciszewski, którzy wywalczyli odpowiednio miejsca 17-24, zdobywając po 4 punkty dla szkoły. W młodszej grupie zapunktował Karol Żukowski, zdobywając po 4 punkty dla szkoły za miejsce 17-24. Łącznie uczniowie zdobyli dla szkoły 30 punktów.
Klasyfikowanych i nagradzanych punktami było 32 uczniów w każdej kategorii, choć startowało znacznie więcej. Barwy szkoły reprezentowali także Szymon Górski i Hubert Rogalski, zajmując dalsze miejsca bez punktów.

Gratulujemy uczniom zakwalifikowanym do turnieju wojewódzkiego, a szczególnie tym, którzy uplasowali się na miejscach punktowanych na rzecz szkoły.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie klas VII i VIII wywalczyli 6 miejsce z dorobkiem 26 punktów na sklasyfikowanych 22 szkoły, natomiast w klasach IV-VI zdobyli 4 punkty na startujących 28 szkół. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie Podlaskiego Związku Tenisa Stołowego.