Weekend w Białymstoku

Noc muzeów, spotkanie z lekkoatletami czy przejazd zabytkowym „ogórkiem” – to oferta Miasta Białystok na zbliżający się weekend (19-20 maja). Nie zabraknie sportowych emocji i kulturalnych wydarzeń.

Najbliższy weekend w Białymstoku zapowiada się wyjątkowo, atrakcji będzie mnóstwo – zapewnia Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku. –Warto skorzystać z okazji i mam nadzieję, że nasi mieszkańcy będą zadowoleni z tak bogatej oferty.

W sobotę (19 maja) odbędzie się Noc Muzeów. Miejskie jednostki kultury oraz inne placówki przygotowały liczne atrakcje – m.in. wystawy, warsztaty, zajęcia interaktywne, projekcje filmów, zwiedzanie z przewodnikiem. W tegorocznej edycji będzie uczestniczyło ponad 20 instytucji. Na Noc Muzeów zapraszają m.in. Białostocki Teatr Lalek, BOK – Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Galeria Arsenał, Galeria im. Sleńdzińskich, Muzeum Wojska w Białymstoku i Muzeum Pamięci Sybiru. Swoje propozycje przygotował Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet w Białymstoku, Archiwum Państwowe i Muzeum Archidiecezjalne. Harmonogram wydarzeń jest dostępny w zakładce Kultura.

W niedzielę (20 maja) na Rynku Kościuszki miłośnicy sportu będą mieli wyjątkową okazję do spotkania czołówki lekkoatletów z Polski i ze świata. W Białymstoku odbędzie się Mityng Gwiazd – debiutancka edycja plenerowego spotkania z utytułowanymi lekkoatletami. Można będzie obejrzeć rywalizację m.in. kulomiotów, skoczków (wzwyż i o tyczce). Główne zmagania sportowe poprzedzi zabawa dla dzieci i ich rodziców (godz. 11.00-12.00). Można będzie spotkać sportowców, m.in. Tomasza Majewskiego i Piotra Małachowskiego. Mityng potrwa do godz. 15.30. Szczegóły są dostępne w zakładce Sport.

Tego samego dnia (20 maja) można także wybrać się na przejażdżkę zabytkowym Jelczem. „Ogórek” na ulice Białegostoku wyjedzie o godz. 11.00 i 12.00. Autobus odjedzie z przystanku przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II).

Później – o godz. 18.00 na Stadionie Miejskim – zostanie rozegrany mecz 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra z Wisłą Płock i powalczy o tytuł mistrzowski.

Informacje o wydarzeniach kulturalnych znajdują się na stronie www.odkryj.bialystok.pl.

Kamila Bogacewicz

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments