Weekend w Muzeum Wojska w Białymstoku

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach przygotowanych przez Muzeum Wojska w Białymstoku w najbliższy weekend. W sobotę i niedzielę pracujemy:

a) w siedzibie głównej instytucji, ul. Kilińskiego 7 (godz. 9.30-17.00), gdzie poza ekspozycjami stałymi można aktualnie zobaczyć wystawy: „Kawaleria w obrazach ze zbiorów MWB”, „Wystawa jednego eksponatu. Pistolet maszynowy Steyr Solothurn S1-100 (MP30)”, „Wystawa migawkowa. Orzeł Biały”. Dodatkowo w sobotę (20 maja) zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem (spotkania w dwóch grupach, o godz. 12:00 i 14:00; czas trwania to ok. 60 minut);

b) w Parku Militarnym, ul. Węglowa 3 (godz. 10.00-18.00), gdzie w hali wystawienniczej zgromadziliśmy największe i najcięższe pojazdy, jednostki artylerii i inne eksponaty ze zbiorów muzeum. W większości to sprzęt pochodzenia sowieckiego, wykorzystywany w Wojsku Polskim, ale jest tu też kilka perełek z okresu międzywojennego. Na terenie Parku można także zobaczyć wystawy: „Od koni do koni mechanicznych” oraz „Historia 10. Pułku Ułanów Litewskich i jego potomnych, miłośników kawalerii i historii – Szwadronu Kawalerii im. 10. Pułku Ułanów Litewskich”.

Dodatkowo w niedzielę (21 maja) zapraszamy na nasz kolejny spacer historyczny. Tym razem nietypowy, bo trasę „Murali z historią” pokonamy na rowerach. Zbiórka uczestników w niedzielę o godz. 11:00, na ul. Zwierzynieckiej 1, przy muralu „Ojcowie niepodległości”. Czas trwania wycieczki to ok. 60-90 minut. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny; prosimy o zabranie własnych rowerów.

Foto: Ekspozycje MWB (fot. Ł. Komosa)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments