Wernisaż fotograficzny w Bibliotece Publicznej w Sokółce

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wernisaż fotograficzny Mieczysława Żywolewskiego pod tytułem Cuda Podlaskiej Natury, w piątek 3 stycznia o godzinie 17:00, w holu biblioteki (Os. Centrum 21).

Mieczysław Żywolewski urodził się w Sokółce, nauki pobierał w Szkole Podstawowej na Zielonym Osiedlu i Szkole Elektrycznej w Augustowie. Po odbyciu służby wojskowej rozpoczął pracę w Zakładzie Usługowym Naprawy Sprzętu Gospodarstwa Domowego,  najpierw jako pracownik, potem kierownik, a do dnia dzisiejszego jako współwłaściciel.

Swoją przygodę z fotografią zaczął w latach 80  od lustrzanki Zenit TTL, którą fotografował krajobrazy i dokumentował życie rodzinne.

Po wejściu na rynek cyfrówek, gdy fotografia zaprzestała mieć znamiona hobby, a stała się wręcz obowiązkiem, zaniechał swojego zainteresowania.

Odżyło ono przed rokiem, pan Mieczysław kupił 10-letnią lustrzankę i postawił sobie za cel nauczenia się fotografii w ciągu roku.

Zaczął publikować swoje zdjęcia na swoim profilu facebookowym, jak również w grupach fotograficznych: Magia Podlasia, Magiczne Podlasie.

Z czasem dołączył do grup fotograficznych bardziej zaawansowanych, takich jak: Fotografia – To Nas Kręci, Foto Ujęcia, Od A(matora) do Z(awodowca). Kuźnia Fotograficzna, Fotografia – Ciekawy Kadr. Na stałe związał się z grupą fotograficzną Twoim Obiektywem – With Your Lens, gdzie dołączył do członków administracji jako moderator. Tam publikuje swoje zdjęcia, jak również organizuje konkursy i ocenia publikacje członków grupy.

Wystawę można oglądać do końca stycznia.

materiały: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments