Większe przedszkole przy Świętokrzyskiej

Białostockie Przedszkole Samorządowe nr 31 zostanie rozbudowane. Z obiektu będzie mogło korzystać więcej dzieci. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji.

Wykonawca zajmie się rozbudową przedszkola przy ul. Świętokrzyskiej 4 oraz zagospodarowaniem terenu. Najpierw zostanie rozebrany budynek gospodarczy z łącznikiem. W dobudowanej części budynku, na parterze i piętrze projekt przewiduje dwa oddziały przedszkolne, sanitariaty i leżakownię. Zostanie tam wybudowane drugie wejście do przedszkola i klatka schodowa z windą przystosowaną do przewozu osób niepełnosprawnych. Powstaną dodatkowe pomieszczenia porządkowe, a w podpiwniczeniu – socjalne i kuchenne. Wykonawca zadba też o nasadzenia i przesadzi te rośliny, które będą tego wymagać ze względu na prace budowlane.

W bliskiej okolicy przedszkola przy ul. Świętokrzyskiej zostały wybudowane nowe bloki, przybyło tam mieszkańców. Dlatego rozbudowa tej placówki jest bardzo ważna i potrzebna białostoczanom. Więcej dzieci zyska dostęp do przedszkola, powstaną nowe miejsca pracy dla opiekunów powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

Firmy zainteresowane realizacją zamówienia mogą zgłaszać oferty do 9 lutego 2018 roku w Departamencie Inwestycji Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Składowej 11. Firma, która wygra przetarg, na realizację zamówienia będzie miała 7 miesięcy od podpisania umowy.

Agnieszka Błachowska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments