drogi_powiat_sokolkaMiniony rok był czasem dobrych inwestycji drogowych w Gminie Suchowola. Dzięki remontom prawie 10 kilometrów dróg, które zmieniły się nie do poznania w ramach programu schetynówek, można stwierdzić, że Suchowola zmienia się na lepsze i nie tylko dla samych mieszkańców, ale dla każdego, kto będzie tamtędy przejeżdżał. Uroczyste poświęcenie i otwarcie dróg miało miejsce w poniedziałek, 11 kwietnia. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, w której uczestniczyły władze gminne i powiatowe ze Starostą Sokólskim Piotrem Rećko na czele. Bo gdyby nie współpraca jednostek samorządowych na ten dzień trzeba byłoby czekać jeszcze długo. Otwarcie uroczystości, przywitanie gości oraz podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania tej ważnej inwestycji odbyły się w auli Centrum Kultury w Suchowoli. Starosta Sokólski Piotr Rećko stwierdził, że tylko dzięki partnerskiej współpracy możliwa była ta inwestycja. Według Starosty zwykli ludzie nie analizują po jakiej jadą drodze: czy gminnej, czy powiatowej. Drogi mają służyć wszystkim.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i samorządowych.

Uroczyste oddanie do użytku dróg powiatowych i gminnych dotyczyło ulicy Kupieckiej w Suchowoli oraz dróg w Krzywej, Chodorówce Nowej, Chodorówce Starej, Trzyrzeczu oraz Drydze. Wszędzie tam czekali zadowoleni mieszkańcy oraz sołtysi. Każda z nowych dróg została poświęcona, mieszkańcy odmówili również modlitwę.

Oficjalne przecięcie wstęgi przez przedstawicieli władz było znakiem oddania do użytku tych drogowych inwestycji. Przebudowa dróg została zrealizowana w ramach zadania: „Poprawa bezpieczeństwa dróg powiatowych i gminnych poprzez ich integrację z drogą krajową nr 8 na terenie gminy Suchowola – etap I”, zrealizowanych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II. Bezpieczeństwo – dostępność – rozwój. O tym jak ważna była to inwestycja dla samego Powiatu Sokólskiego może świadczyć obecność na uroczystości prócz Starosty Piotra Rećko, również członków Zarządu Powiatu, oraz kierowników i dyrektorów ze Starostwa Powiatowego w Sokółce. Radości z zakończonej inwestycji nie ukrywał również Kazimierz Marciszel, były burmistrz gminy Suchowola.

Koszt przedsięwzięcia wyniósł około 3 mln złotych. Wkład gminy to nieco ponad 1,3 mln złotych, a powiatu sokólskiego – około 380 tys. Reszta pochodziła z budżetu państwa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments