Wielki Quiz wiedzy o historii Wasilkowa

Czy pierwsza polska konstytucja była również pierwszą na świecie? Ile kopiejek kosztował bilet kolejowy na trasie Wasilków – Białystok? Między innymi z takimi pytaniami musieli zmierzyć się wszyscy uczestnicy pierwszego Wielkiego Quizu wiedzy o historii Wasilkowa, który odbył się 29 kwietnia w Gimnazjum im. księdza Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie. Pomysłodawcą zorganizowania tego historycznego wydarzenia był nauczyciel historii z wasilkowskiego gimnazjum Mariusz Sokołowski.
Quiz poprowadziły uczennice gimnazjum, czytając wszystkim przybyłym pytania testowe, a te do łatwych nie należały. 
Do Wielkiego Quizu wiedzy o historii Wasilkowa przystąpiło 50 osób. Wśród nich nie tylko uczniowie, ale również zaproszeni goście. Z historią miasta zmierzyli się między innymi ks. Zdzisław Karabowicz, proboszcz parafii NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie, dyrektor Biblioteki Publicznej w Wasilkowie Magdalena Kowalczuk czy chociażby burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski.
Wśród piszących była również dyrektor Gimnazjum w Wasilkowie Barbara Borkowska. 
Organizatorzy quizu chcieli poprzez organizację tej nietypowej lekcji historii uczcić 450 rocznicę nadania praw miejskich dla Wasilkowa oraz celebrować Narodowe Święto 3 maja. 
Nie było wygranych i przegranych. Każdy uczestnik quizu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz polskie jabłka w patriotycznym opakowaniu.  
 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments