Wielkie wynalazki w Muzeum Wojska

W czasie ferii zimowych w Muzeum Wojska w Białymstoku odbędzie się cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci. Będzie to jedno z działań organizowanych w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W 2018 roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Miasto Białystok zaplanowało liczne działania, które mają przypominać białostoczanom o tej rocznicy.

Naszym celem jest włączenie jak największej liczby białostoczan w aktywne, radosne świętowanie stulecia polskiej niepodległości – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

W czasie tegorocznych ferii (od 22 stycznia) w Muzeum Wojska przy ul. J. Kilińskiego zostaną zorganizowane zajęcia pod nazwą „Wielkie wynalazki”. Będzie to wyprawa w lata 1918-1920 i wizyta w 1. Wielkopolskiej Eskadrze Lotniczej, Kierownictwie Pociągów Pancernych nr 2 w Krakowie i 1. Pułku Czołgów armii gen. J. Hallera. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat.

Dzieci będą mogły poznać wielkie wynalazki – aeroplan, pociąg pancerny, czołg, łódź podwodną. Na zajęciach „Wielkopolska Eskadra Lotnicza”, „Pociąg Pancerny”, „Czołg generała Hallera”, „Marynarka Wojenna” m.in. obejrzą archiwalne fotografie, wysłuchają historii, przygotują kartonowe modele.

Szczegółowe informacje o tych warsztatach znajdują się na stronie Muzeum Wojska w Białymstoku. Z kolei kalendarium najbliższych wydarzeń związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości jest dostępne w zakładce Stulecie niepodległości.

Kamila Bogacewicz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments