WOAK zaprasza na warsztaty muzyczne „W kręgu jazzu”

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na kolejną edycję „W kręgu jazzu”. Tym razem będą to dwugodzinne warsztaty skierowane do gitarzystów, basistów i perkusistów (oddzielne na każdy instrument) z muzykami zespołu Krzysztof Woliński Power Trio: Krzysztofem Wolińskim (gitara), Mirkiem Wiśniewskim (bas) i Karolem Domańskim (perkusja). Warsztat na każdy instrument będzie prowadzony oddzielnie, ale na koniec uczestnicy zostaną zaproszeni na scenę do wspólnego jam session. W programie przewidziano też koncert Krzysztof Woliński Power Trio.

Impreza odbędzie się 23 listopada w Spodkach WOAK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku. Start warsztatów zaplanowany jest na godz. 17.00, a koncertu – na 19.30. Bilety, w cenie 20 zł, obowiązujące na całość imprezy, można kupować od 18 listopada w obu siedzibach WOAK: przy Kilińskiego 8 i św. Rocha 14; wejściówki dostępne będą również przed samą imprezą.

KRZYSZTOF WOLIŃSKI POWER TRIO:

KRZYSZTOF WOLIŃSKI (gitara) – debiutował w Duo Completorium w 1978 roku (główna nagroda na Festiwalu Złota Tarka oraz stypendium Wild Bill Davisona). W 1982 roku, w rozszerzonym do kwartetu składzie, nagrał pierwszą płytę „Purpurowa Bossa”. W 1984 na Jazz Hoeilaart w Belgii otrzymał jedną z głównych nagród. Kolejny zespół, którego był założycielem, to Just Ouartet. W pierwszej połowie lat 90. skomponował muzykę do baletu „Anioły” (Polski Teatr Tańca, premiera: 1994) i do kameralnego spektaklu „Be Careful”, przedstawionego na festiwalu w Edynburgu. W latach 90. nagrał kilka znaczących płyt z czołowymi muzykami jazzowymi: w 1996 – „Ich Portret” z W. Nahornym, w 1997 –„Jobim” z M. Strzelczykiem oraz cztery płyty z World Strings Trio : „Grappeling”, „Live In Rabarbare” (najlepsza płyta gitarowa „Gitarowy Top 2000”), „An Evening in Warsaw” (wydana w USA) i „Live in Kiev” (trzy kolejne nominacje do nagrody Fryderyka). Koncertował na prestiżowych festiwalach jazzowych w Niemczech , Szwajcarii, Finlandii, Portugalii ,Belgii, na Węgrzech.

MIROSŁAW WIŚNIEWSKI (bas) – klasycznie wykształcony kontrabasista i gitarzysta basowy. Wszechstronny muzyk współpracujący z wieloma studiami nagrań i koncernami płytowymi jako muzyk sesyjny. Laureat wielu nagród solistycznych na uznanych festiwalach jazzowych polskich i zagranicznych. Współpracował z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi, m.in. Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Zbigniewem Namysłowskim, Zbigniewem Wodeckim i Ewą Bem, a także z czołowymi postaciami ze szczytu jazzu amerykańskiego: Deanem Brownem, Dave’em Fiuczynskim, Erikiem Marienthalem, Davidem Lamarem, Stanleyem Turrentinem i innymi. Długoletni basista Big Warsaw Band; obecnie występuje w z grupą Laboratorium.

Karol Domański (perkusja) – absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie perkusji Łukasza Żyty, Wydziału Jazzu w Warszawie w klasie Kazimierza Jonkisza oraz Carl Nielsen Akademy w klasie Andersa Mogensena. Swoje umiejętność kształcił także u Michała Tokaja, Roberta Majewskiego, Boba Gulottiego, Matthew Garrisona, Joe Martina, Dave’a Weckla, Boba Mosesa, Rudiego Mahhalla, Bena Streeta, Greatchen Parlato, Jerry’ego Bergonziego, Jima Blacka oraz Chrisa Speeda i wielu innych. Aktualnie koncertuje z zespołami: Joanna Kucharczyk Quartet, Vit Kristian Group, Halina Mlynkowa, Marcin Styczeń, Jazzpospolita, Projekt Arboretum, Monika Bortym. Aktualnie jest studentem Carl Nielsen Akademie w Danii w klasie solist, gdzie rozwija swoje umiejętności pod okiem Andresa Mogensena, jednego z najwybitniejszych duńskich muzyków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments