WOAK zaprasza na warsztaty tkackie

Wielonicielnicowa, sejpak, dwuosnowowa, perebory ­– te tajemnicze nazwy to techniki tkackie, którym poświęcone będą organizowane w najbliższym czasie przez WOAK warsztaty w ramach projektu „Nowy wątek w tradycyjnym tkactwie”. To przedsięwzięcie, które ma na celu ochronę i popularyzację tradycyjnego rękodzieła. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z naszego województwa.

W czerwcu w Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie i w Lewkowie Starym zorganizujemy cztery pięciodniowe warsztaty, podczas których uznani twórcy przeszkolą 20 osób pragnących poznać techniki tkackie charakterystyczne dla województwa podlaskiego. Do uczestnictwa zapraszamy zarówno osoby młode, jaki i dorosłe, pasjonujące się tkactwem. Program warsztatów będzie obejmował omówienie techniki, prezentację prac, przygotowanie krosna do pracy, osnucie, wytkanie i wykończenie tkaniny.

W tym roku jeszcze nieraz sięgać będziemy do tkactwa ludowego jako źródła inspiracji oraz wartości samej w sobie. I chodzi nie tylko o ochronę i zachowanie wzornictwa i tradycyjnych technik tkaniny podlaskiej, ale przede wszystkim o jej ożywienie i upowszechnienie, zwłaszcza wśród młodych.

 

Szczegóły dotyczące projektu i terminów warsztatów na stronie www.dwuosnowowa.pl lub www.woak.bialystok.pl

źródło: WOAK Białystok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments