WOAK zmienia nazwę na Podlaski Instytut Kultury

Od 1 lutego 2020 roku Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku mocą uchwały Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 20 grudnia 2019 roku zmienił nazwę na Podlaski Instytut Kultury.

Dotychczasowa nazwa nie oddawała w pełni charakteru działania naszej instytucji – mówi Barbara Bojaryn-Kazberuk, dyrektor WOAK. – WOAK już nie tylko animuje kulturę w regionie, ale ją kreuje, organizuje. Diagnozujemy potrzeby kulturalne w województwie i próbujemy na nie odpowiadać, to znacznie więcej niż animacja. Dodatkowo nowa nazwa to szansa na budowanie nowej marki instytucji, bardziej prestiżowej, rozpoznawalnej.

3 lutego w siedzibie PIK przy Kilińskiego 8 odbyła się konferencja prasowa dotycząca zmiany nazwy. Marszałek województwa Artur Kosicki symbolicznie przykręcił podczas niej tabliczkę z nową nazwą instytucji. Jak wyjaśniał: Podlaski Instytut Kultury – z jednej strony to tylko zmiana nazwy, ale zmiana, która oddaje charakter tej instytucji. Instytucji, która powinna nie tylko animować kulturę, ale powinna też ją badać: jakie są jej dzieje i  w którym kierunku powinna się rozwijać.

Animacja kultury w regonie nadal będzie ważną częścią działalności instytucji, ale należy pamiętać, że równie istotną jest doskonalenie kadr kultury w regionie, wspieranie edukacji kulturalnej, ochrona dziedzictwa regionalnego i narodowego. W tym wszystkim podstawą zawsze będzie rozpoznanie potrzeb i reagowanie na nie. Pracownicy liczą na to, że PIK stanie się marką, która wzbije się na wysokie loty.

fot. Podlaski Instytut Kultury


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments