Wokół batiku – warsztat i wystawa

Podlaski Instytut Kultury zaprasza rodziny z dziećmi na otwarty, bezpłatny warsztat plastyczny. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę, 7 czerwca 2020 r., w godz. 14.00–15.00, i 16.00-17.00 w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14. Uczestnicy zostaną zaproszeni do malarskiej zabawy i wykonają własną kompozycję w technice mieszanej, zbliżonej do batiku. 

Organizatorzy zapewniają uczestnikom warsztatów papier, farby akwarelowe, pędzle, kredki woskowe oraz fachową opiekę instruktora, ale ze względu na obostrzenia spowodowane Covid-19 apelują o samodzielne wyposażenie się w materiały ochrony osobistej (maseczki i rękawiczki jednorazowe).

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach proszone są o zgłoszenia telefoniczne do Działu Organizacji Imprez pod numerem telefonu 85 744 68 63 (w dni powszednie: w godzinach 8.00–18.00, w sobotę: od 12.00–18.00).

Warsztat jest inspirowany piękną wystawą prac z Pracowni Batiku „Mamut”, działającej przy Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu, którą można oglądać w Spodkach.  Batik to oryginalny sposób wytwarzania barwnych tkanin przy pomocy wosku oraz wielokrotnego nakładania barwników na tkaniny. Na wystawie  można zobaczyć wybrane prace z takich kolekcji Mamuta jak „Muzycy”, „Ikona – batik – inspiracje”, czy „Kompozytorzy”. Zatem najpierw wystawa, potem inspiracja i wreszcie – samodzielna praca. Krótko mówiąc: niedzielna propozycja dla całej rodziny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments