Wręczenie nagród – konkurs fotograficzny

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył nagrody laureatom konkursu fotograficznego „12 smartfonów na 12 lipca”. Spotkanie z finalistami odbyło się w Centrum Aktywności Społecznej.

Konkurs fotograficzny „12 smartfonów na 12 lipca” zachęcał białostoczan do czynnego udziału w życiu społecznym i obywatelskim. Jego celem było także zainspirowanie mieszkańców do przedstawienia swoich doświadczeń związanych z uczestnictwem w II turze wyborów prezydenckich. Nagrodami były telefony Samsung Galaxy A30s.

W wyznaczonym terminie (12-15 lipca) mieszkańcy przesłali 264 zgłoszenia. Wśród nich było 40, które nie zawierały wymaganych regulaminem dokumentów lub podpisów. Zgłoszenia, które przeszły analizę formalną, zostały poddane ocenie komisji konkursowej.

Komisja oceniała prace biorąc pod uwagę zgodność fotografii z tematyką konkursu, tj. z wyborami w II turze, ich wartość artystyczną i techniczną, a także oryginalne podejście do konkursowego zadania.

Laureatami zostali (kolejność alfabetyczna): Katarzyna Antosiewicz, Paulina Dzięgielewska, Joanna Gołub, Maciej Gulanowski, Tomasz Jarocki, Michał Kaźmierczak, Grażyna Kowalczyk, Agnieszka Kuc, Monika Parczewska, Mateusz Romańczuk, Adam Stankiewicz i Marcin Zapora.

– Cieszę się, że białostoczanie tak chętnie uczestniczyli w miejskim konkursie fotograficznym. Dziękuję za wszystkie zgłoszenia, a zwycięzcom gratuluję udanych fotografii i kreatywności – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Wśród nadesłanych zdjęć były takie, gdzie mieszkańcy ubrani są w barwy narodowe, wrzucają głos do urny, stawiają krzyżyk na karcie wyborczej czy udają się na wybory całymi rodzinami. Nagrodzone fotografie są dostępne w galerii konkursowej.

Kamila Bogacewicz UM w Białymstoku

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments