Wybory prezydenckie – zasady głosowania

Wybory prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się 28 czerwca. Z powodu zagrożenia koronawirusem zasady głosowania zostały zmienione, tak aby umożliwić wszystkim zainteresowanym udział w wyborach.

W dniu głosowania lokale wyborcze będą czynne w godz. 7.00-21.00. Jeżeli ktoś planuje w tym czasie wyjazd, może dopisać się do spisu wyborców w innym miejscu. Można to zrobić przez internet lub osobiście w Urzędzie Miejskim (wówczas wcześniej należy pobrać z internetu wniosek o dopisanie do spisu wyborców). Ostateczny termin składania wniosków o dopisanie do spisu wyborców upływa 23 czerwca.

Osoby, które zdecydowały się na głosowanie korespondencyjne miały czas na powiadomienie o tym Urzędu Miejskiego do dzisiaj (16 czerwca). Ci, którzy po tym terminie znajdą się na kwarantannie – do 26 czerwca. Wyborcy, którzy zgłosili zamiar głosowania korespondencyjnego, powinni otrzymać pakiety wyborcze do 23 czerwca. Termin wrzucenia kopert zwrotnych do skrzynek pocztowych lub dostarczenia ich do Urzędu Miejskiego mija 26 czerwca. Również w dniu wyborów w godzinach otwarcia lokali będzie możliwe dostarczenie kopert do właściwych obwodowych komisji wyborczych – osobiście lub za pośrednictwem innych osób.

– Apelujemy do mieszkańców – sprawy wyborcze w Departamencie Obsługi Mieszkańców załatwiajcie Państwo w formie elektronicznej, pocztą lub wrzucając wniosek do urny podawczej znajdującej się w budynku urzędu przy Słonimskiej 1 – podkreśla zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Szczegółowe informacje wyborcze dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.bialystok.pl w zakładce „Wybory Prezydenta RP” lub pod numerem infolinii 85 879 79 79. Umawianie wizyt w sprawach wyborczych – pod numerami telefonów: 85 869 64 29 lub 85 869 64 25.

Informacje o wyszukiwarce lokali wyborczych: www.bialystok.pl.

Agnieszka Błachowska / UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments