Wyjątkowy gość w odwiedzinach w bibliotece

W dniu 29 września 2017r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Biblioteka Publiczna w Sokółce kolejny już raz włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i  zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Janowicz -Timofiejew. Pani Katarzyna jest autorką książek i czasopism dla dzieci, w tym książek logopedycznych. 

Podczas spotkania uczniowie kl. I ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historyjek czytanych przez pisarkę. Chętnie z nią rozmawiały, zadawały wiele pytań związanych z jej życiem oraz z jej książkami. Podczas spotkania poznały książki  opisujące różne przygody małych bohaterów i towarzyszących im zwierząt: „Jak babcia Ada czytała wiersze", „Gwiazdka Antosia", „Opowieści Gawrona", „Albertynka", „Azorek".

Na zakończenie spotkania  dzieci otrzymały w prezencie książeczki napisane przez paniąKatarzynę Janowicz-Timofiejew i ustawiły się w kolejce po jej autograf.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze dziecięcego zaciekawienia. Niewątpliwie pobudziło ono wyobraźnię uczniów, dostarczyło im wiele radości i zachęciło do jesiennego czytania.

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments