Wyprawki dla małych Czytelników

Ok. 350 wyprawek otrzymają mali Czytelnicy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. To efekt uczestnictwa Książnicy Podlaskiej w kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także nowy sposób na promocję czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci i ich rodziców.

Projekt skierowany jest do dzieci urodzonych w 2015 r. i ich rodziców. Każdy trzylatek, którego rodzice zapiszą do biblioteki lub już to zrobili, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika.

Dziecko, każdorazowo, gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy książkę, otrzyma naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Dzięki takim działaniom dzieci uczą się jak korzystać z biblioteki i postrzegają ją jako miejsce przyjazne, gdzie można czuć się swobodnie i bezpiecznie.

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do wszystkich filii bibliotecznych Książnicy Podlaskiej (oprócz filii nr 14 – esperanto) na terenie Białegostoku. Projekt będzie realizowany do grudnia 2018 r.

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments