Wyprawki dla młodych czytelników Książnicy Podlaskiej

320 wyprawek trafi w najbliższym czasie do małych Czytelników Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, w ramach uczestnictwa Książnicy Podlaskiej w kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) i ich rodziców. W ramach jego realizacji, w 2019 roku wydaliśmy 826 wyprawek czytelniczych, w tym 415 nowym Czytelnikom. Na początku 2020 roku otrzymaliśmy kolejnych 320 wyprawek, które czekają na Czytelników w filiach Książnicy. Docelowo Książnica ubiega się o 900 wyprawek do rozdania w tym roku – kolejne mają do nas trafiać, gdy wydrukowane zostaną następne partie książek przekazywanych w ramach akcji.

Każdy przedszkolak (3-6 lat), którego rodzice zapiszą do biblioteki lub już to zrobili, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika.

Dziecko, każdorazowo, gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy książkę, otrzyma naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Dzięki takim działaniom dzieci uczą się jak korzystać z biblioteki i postrzegają ją jako miejsce przyjazne, gdzie można czuć się swobodnie i bezpiecznie.

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do wszystkich filii bibliotecznych Książnicy Podlaskiej (oprócz filii nr 14 – esperanto) na terenie Białegostoku. Projekt będzie realizowany do momentu rozdania wszystkich wyprawek.

Fot. Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments