Wyścig po zdrowie

Mikro Tour de Pologne Amatorów, mobilne muzeum kolarstwa, bezpłatne badania profilaktyczne, profesjonalne konsultacje dietetyczne i edukacja żywieniowa, warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze oraz zmniejszenia ryzyka kontuzji. Między innymi takie atrakcje czekają na tych, którzy wybiorą się na piknik rodzinny „Wyścig po Zdrowie”. Impreza odbędzie się 10 i 11 maja na Rynku Kościuszki. Miasto Białystok wspiera finansowo to wydarzenie.

Majowy weekend to idealny czas na przygodę na świeżym powietrzu, a atrakcji w piątek i sobotę (w godz.10.00-19.00) w stolicy Podlasia nie zabraknie. Miasto Białystok oraz Lang Team – organizator największej imprezy kolarskiej w Polsce (Tour de Pologne) proponują białostoczanom aktywne spędzenie czasu. Piknik „Wyścig po Zdrowie” jest elementem ogólnopolskiego projektu o tematyce zdrowotnej. Cykl tych rodzinnych imprez w tym roku odwiedzi dwanaście polskich miast.

Zapraszam mieszkańców do udziału w zaplanowanych wydarzeniach. „Wyścig po Zdrowie” ma bogaty program, dzięki któremu całe rodziny mogą ciekawie i aktywnie spędzić czas – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Chętnie wspieramy organizację tego typu wydarzeń, które jednocześnie promują Białystok i edukują mieszkańców na temat zdrowego trybu życia.

„Wyścig po Zdrowie” to rodzinny piknik, na którym wszyscy będą mogli się dowiedzieć jak zdrowo żyć, jeść i aktywnie wypoczywać. Chętni będą mogli sprawdzić, jak radzą sobie z jazdą na rowerze. Na rynku staną kolarskie trenażery, na których będzie można rywalizować w Mikro Tour de Pologne Amatorów. Białystok odwiedzi także mobilne muzeum Tour de Pologne, które powstało na 90-lecie wyścigu i podbiło serca kolarskich kibiców. Śmiałkowie będą mogli spróbować pobić czas Czesława Langa w specjalnej Strefie Wyzwań.

Ta impreza to również promocja zdrowego żywienia i trybu życia. Można będzie poznać całą gamę produktów ekologicznych i wegańskich oraz dowiedzieć się z jakich składników i w jaki sposób komponować smaczne i zdrowe posiłki. Każdy uczestnik będzie mógł też sprawdzić stan swojego zdrowia. Organizatorzy proponują m.in. pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru i cholesterolu. Nie zabraknie również porad dietetyków i konsultacji żywieniowych, konsultacji fizjoterapeutyczne i warsztatów dotyczących prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji. Chętni będą mogli oddać krew w mobilnym punkcie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie wyscigpozdrowie.pl.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments