Wystawa Jarosława Sawonia do obejrzenia w Bibliotece w Sokółce

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wystawę fotografii Jarosława Sawonia 
pt. "Nocne i dzienne zabawy obiektywem z gumowym przegubem".

 

To druga wystawa pana Jarosława w naszej bibliotece. Mogliśmy już podziwiać portrety osób spotkanych przez niego na ulicach naszego miasta.

Obecnie pan Jarosław jest nie tylko coraz bardziej znanym fotografem na naszym terenie, ale przede wszystkim człowiekiem z pasją.

Fotografowaniem zainteresował się jako nastolatek, w szkole średniej. Zaczął uczęszczać na kółko fotograficzne, jednak z czasem hobby zostało wyparte przez pracę i "dorosłe życie".

Do fotografowania wrócił po latach za sprawą przypadku. Uwiecznił pierwszą imprezę weselną, póżniej kolejne. Zainteresował się również fotografią portretową. W konsekwencji tej fascynacji powstała wystawa przedstawiająca portrety mieszkańców Sokółki pt. "Znamy się z widzenia". Z czasem zaczęły spływać propozycje współpracy. Naturalnym krokiem było więc przekształcenie pasji fotograficznej w pracę i stworzenie "mini studia", które bez problemu można zabrać ze sobą na dowolną sesję.

Na podstawie prac pana Jarosława można zauważyć, że fotografowanie polega nie tylko na utrwaleniu obrazu, ale przede wszystkim zatrzymaniu radosnych chwil, uchwyceniu poruszających momentów i emocji, które towarzyszą nam każdego dnia.

Wystawę można oglądać do końca listopada w godzinach pracy biblioteki.

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments