Wystawa komiksowa i wirtualne spotkanie

Z myślą o młodszych Czytelnikach Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku przygotowała ciekawe propozycje dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście.

„Serce wilka” – wystawa prac Tomasza Samojlika

Od 7 lipca w witrynie Galerii Parter Książnicy Podlaskiej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A można podziwiać wystawę „Serce wilka” Tomasza Samojlika, znanego twórcy komiksów przyrodniczych.

Za dnia naukowiec, w nocy twórca książek i komiksów dla dzieci i młodzieży. Tomasz Samojlik na co dzień pracuje w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, jednak swoją wielką  wiedzą i pasją do przyrody dzieli się od lat z Czytelnikami w swoich pięknie ilustrowanych publikacjach.

„Serce wilka” to komiks, który powstał w wyniku współpracy autora z WWF Polska. Czytelnicy znajdą w nim odpowiedź na pytanie, co by było, gdyby wilki miały swoją wersję baśni o czerwonym kapturku, opowiadaną przed snem małym wilczym szczeniaczkom…

Komiks, wzbogacony o ciekawostki dotyczące wilków, można pobrać za darmo ze strony autora: www.tomaszsamojlik.pl . Wystawę można oglądać do 31 lipca 2021. Zapraszamy!

Wirtualne spotkanie z Moniką Kowaleczko-Szumowską

6 lipca  2021 roku o godz.18.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na swój fanpage na Facebooku (https://www.facebook.com/ksiaznicapodlaska) na wirtualne spotkanie z Moniką Kowaleczko-Szumowską pt. „Koronafurie w  Gupikowie”.

Monika Kowaleczko-Szumowska studiowała archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i język angielski na Uniwersytecie Stanu Illinois w USA. Pracuje jako tłumacz, między innymi książek dla dzieci i młodzieży: „Gorzkie urodziny”, „Z tęsknoty za Judy”, „Hugo i mapa z wyspy potworów”, „Dokąd odchodzisz”. Tłumaczy też książki popularno-naukowe dla dorosłych, a także materiały i wystawy dla Muzeum Powstania Warszawskiego. „Gupikowo” to jej pierwsza książka dla dzieci i młodzieży, którą kontynuowała w postaci serii.

„Koronafurie w Gupikowie”  to opowieść o szalonej rodzince z Gupikowa i o tym, co się u nich działo w czasie pandemii. Filmik powstał w oparciu o książkę „Gupikowo” i inne książki z tej serii: „Wybryki z Ameryki” i „Wielki Foch”, a także planowaną książkę pt. „ Koronafurie”. Wydarzenie dofinansowano ze środków  Instytutu Książki.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments