Wystawa „Makulatura”  w Bibliotece Publicznej w Sokólce

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę prac pt. "Makulatura"  autorstwa Pauliny Iłendy. Prace można oglądać do końca sierpnia w godzinach pracy biblioteki.

Paulina Iłenda  w zeszłym roku obroniła licencjat z grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obecnie studiuje projektowanie ubioru na tej samej uczelni oraz pracuje w firmie Solar nad bieżącą kolekcją. W wolnych chwilach robi biżuterię artystyczną prezentowaną w internecie pod nazwą Pinka oraz tworzy ilustracje modowe.

"Makulatura" to piąta wystawa indywidualna artystki i trzecia w Sokółce. Pokazywane na niej prace to wynik obserwacji mody, sesji zdjęciowych w kolorowych magazynach i dokumentacji wybiegów. Stają się one inspiracją do rysowania i projektowania. Prace rysunkowe powstają w większości na papierze z odrzutu, wcześniej zarysowanym, zamalowanym lub zadrukowanym, co zostaje wykorzystane w procesie twórczym, zarówno jako element kompozycji, jak i przełamanie lęku przed pustą kartką.

 

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce/Katarzyna Bułkowska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments