Wystawa w Centrum im. L. Zamenhofa w Białymstoku

Przyroda, Integracja, Sztuka
/wystawa poplenerowa
wernisaż: 7 listopada 2019 (czwartek), godz. 16.30
wystawa czynna do 1 grudnia 2019
www.centrumzamenhofa.pl

Od ponad dwóch dekad podczas wakacji Stowarzyszenie na rzecz Twórców Niepełnosprawnych NIKE organizuje warsztaty pod hasłem Przyroda Integracja Sztuka. Plener odbywa się w malowniczo położonych Kuklach w województwie podlaskim. Uczestnicy w kontakcie z naturą odpoczywają od trosk dnia codziennego, regenerują siły i pozostawiają ślad w formie plastycznej wypowiedzi. Otaczająca PRZYRODA pełni rolę katalizatora – doskonałego, bo pierwotnego, niezakłamanego tła. INTEGRACJA potrzebna jest nam wszystkim – i bez wątpienia osobom z niepełnosprawnościami. SZTUKA natomiast jest doskonałym językiem, którym można się porozumieć ponad wszystkimi podziałami i granicami. Dzięki temu spotkaniu uczestnicy z różnych stron Polski mają szansę na rozwój umiejętności artystycznych, wymianę doświadczeń, poznanie interesujących technik plastycznych oraz zawarcie nowych znajomości.

Wystawa, którą prezentujemy w CLZ, jest podsumowaniem pleneru. Publiczna prezentacja prac wpływa na zmianę sytuacji życiowej ludzi z niepełnosprawnością i postrzegania ich przez społeczeństwo. Pozwala poznać bogatą wyobraźnię twórców, a im samym daje możliwość podczas wernisażu – ponownego spotkania.

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Children’s Smile Foundation.


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments