Wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę – to tylko niektóre z wielu zalet czytania dzieciom. Politechnika Białostocka wychowuje młodych czytelników!

Czytanie dziecku to najlepsza inwestycja w jego przyszłość! Jest skuteczną i tanią metodą wspomagania jego wszechstronnego rozwoju: psychicznego, intelektualnego oraz społecznego. A po za tym, czas spędzony na lekturze to wielka przyjemność, która zostaje na całe życie.

Jednak nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować. Dlatego chętnie włączyliśmy się w kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”, a wcześniej w akcję Rozczytane Podlaskie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – mówi mgr Justyna Paszko, kierownik Bibliotecznego Centrum Informatycznego Biblioteki Politechniki Białostockiej.

Od początku czerwca bibliotekarze z Politechniki Białostockiej odwiedzali placówki oświatowe w Białymstoku. Czytali książki, opowiadali o przyrodzie m.in.: o pszczołach, ich roli w ekosystemie, naszej odpowiedzialności za wielkość ich populacji i innych pasjonujących tematach związanych z otaczających nas światem.

W poniedziałek, 20 czerwca, zaprosili dzieci z białostockich przedszkoli do odwiedzenia Biblioteki PB. Dla niektórych z nich była to pierwsza wyprawa tego typu! Bibliotekarze przygotowali dla małych gości mnóstwo atrakcji. A wszystko to z okazji kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, której inicjatorem jest Fundacja ABCXXI.

Pięcio- i sześciolatki z Przedszkola Samorządowego Nr 64 Akademia Jasia i Małgosi, Przedszkola „Świat Zucha” oraz Przedszkola Samorządowego Nr 35 „Wesołe” poznały wnętrze Biblioteki Politechniki Białostockiej, nowoczesne urządzenia służące czytelnikom oraz specyfikę pracy bibliotekarza. W pięknie urządzonej „leśnej” sali wysłuchały fragmentów książek, nawiązujących do tematu ekologii i segregacji śmieci. Na warsztatach plastycznych wykonały własne zakładki do książek. Dzieci otrzymały też piękną pamiątkę z wycieczki do Biblioteki PB. Każde z nich zabrało ze sobą teczkę młodego czytelnika wykonaną z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

To spotkanie na długo zostanie w pamięci przedszkolaków!

Fot. Iryna-Mikhno/PB

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments