XIX Otwarte Regaty o Puchar Prezesa F.M. „FORTE” S.A.

Dnia 27-28 sierpnia nad Jeziorem Wigry – w porcie Bryzgiel – odbyły się XIX Otwarte Regaty o Puchar Prezesa F.M. "FORTE" S.A. Głównym organizatorem imprezy był Klub Żeglarski "KAMENA" oraz Fabryka Mebli "FORTE" S.A. Regaty zostały rozegrane w trzech klasach: Omega Standard, Mikro i Jachty Kabinowe. Żeglarze licznie zawitali do zaprzyjaźnionego portu. Towarzyszyła nam piękna letnia pogoda. w sobotę siła wiatru od 3, w porywach nawet do 5 w skali Beauforta. Bardzo zacięta walka do ostatniego wyścigu. Miały miejsce dwie wywrotki i kilka stłuczek. Paru żeglarzy zostało kontuzjowanych w ferworze walki. W sobotę wykorzystując idealne warunki wiatrowe rozegrano 4 wyścigi. Wieczorem o godzinie 19 odbył się koncert szantowy połączony z ogniskiem żeglarskim. Gwiazdą wieczoru były połączone dwie formacje szantowe: "Zmiana Wachty" oraz "Nocny Patrol". Śpiew i zabawa do białego rana lecz nie można było zapominać że rano trzeba ruszyć do dalszej walki.
Drugiego dnia regat nie udało się rozegrać żadnego wyścigu z powodu braku wiatru. Wyniki przedstawiają się następująco:
Omega Standard ( brało udział 18 jachtów):
"A-037" – Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Adam Grygoruk – miejsce 3
"Biała Perła" – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – miejsce 15
"PERI" – jako załogantka reprezentowała nasz klub Katarzyna Czarniecka z dzielnymi żeglarzami: Andrzejem i Maćkiem. – 10 miejsce

Następnym punktem regat był Bieg Samotników ku pamięci żeglarzy, którzy odeszli na wieczną wachtę. Wystartowało 13 sterników. Wojciech Dziurdź po zaciętej walce zajął 3 miejsce, a Przemysław Brzeziński 12.
Na koniec imprezy nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i nagród. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

1 3 4 5 (2) 5 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 (2) 16 18 19 20

tekst: KŻ "Żagiel" Sokółka
 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments