XX Jubileuszowy Powiatowy Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów Sokółka 2016 ( VIDEO )

Już po raz dwudziesty w Sokółce odbył się Jubileuszowy Powiatowy Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów Sokółka 2016. Wydarzenie miało miejsce na scenie kina "Sokół". W sobotnie popołudnie zaprezentowało się 14 zespołów i solistów. Przegląd Artystyczny ma na celu przede wszystkim integrować środowisko seniorów. 


Jednym z organizatorów imprezy był przewodniczący Związku Emerytów i Rencistów w Sokółce Henryk Cudnik. Jak sam stwierdził przygotowanie takiej imprezy to nie lada wyzwanie, ale dzięki pracy zespołowej wszystko jest możliwe. 


Podczas uroczystości obecni byli sokólscy samorządowcy: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Starosta Sokólski Piotr Rećko, a także poseł na Sejm Mieczysław Kazimierz Baszko. Z dużym zainteresowaniem przyglądali się występom artystycznym seniorów. W końcu, jak sami zaznaczali, kultura jest zawsze blisko ich serc.
Sobotnie popołudnie należało bez wątpienia do Korycińskiej Grupy Teatralnej, Teatru z Dzięciołówki, Chóru Seniora "Dąbrowianki", grupy "To i owo", Chóru "Janowianie", Zespołu Folklorystycznego "Dębina", Chóru "Epoka", zespołu "Szudziałowianki", Chóru "Suchowolskie Nutki", zespołu "Pogodna jesień", kapeli "U Mundka", a także chluby ziemi sokólskiej – "Sokólskich Wrzosów". Sokólskie Wrzosy wystąpiły ze swoim repertuarem pod dyrygenturą Piotra Czeczota. 


Instytucjami hojnie wspierającymi wszelkie przedsięwzięcia kulturalne w Sokółce są Urząd Miejski w Sokółce oraz Starostwo Powiatowe w Sokółce. Tym razem było podobnie. 
Wszystkie występy były oceniane przez jury. Jury zadecydowało, by w kategorii „chóry” wyróżnić „Sokólskie Wrzosy” oraz grupę „Janowianie”, w kategorii „zespoły” – „Pogodną jesień”, w kategorii „teatr” – Korycińską Grupę Teatralną, w kategorii „soliści” – Halinę Siderkiewicz, a w kategorii „kapele” – „U Mundka”.

Nasz cały materiał filmowy z tego wydarzenia pokaże Twoja Telewizja Regionalna. Zapraszamy do oglądania. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments