Zajrzyj w teatralne kulisy

Z okazji trwających obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na Dzień Otwarty pod hasłem „Chodź do Teatru!”. Widzowie będą mogli zajrzeć w teatralne kulisy w niedzielę, 15 kwietnia.

 

Inicjatywa ogólnopolskich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru pod szyldem Dotknij Teatru jest efektem połączenia oddolnej akcji Dotknij Teatru, powstałej w Łodzi i warszawskiego projektu Instytutu Teatralnego. Zbieżność idei obu projektów pozwoliła na integrację działań, a w efekcie akcja Dotknij Teatru rozszerzyła się na większość polskich województw. Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru świętowane są także w województwie podlaskim.

 

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku tym razem będzie gościć wszystkich sympatyków 15 kwietnia. Widzowie będą mieli możliwość zajrzenia w teatralne kulisy, obejrzenia fragmentów spektakli, a także wystawy kostiumów. Młodsi uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w czytaniu fragmentów powieści „W pustyni i w puszczy”, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie w teatralnym kostiumie.

 

– Mam nadzieję, że widzowie podobnie skorzystają z naszego zaproszenia i odwiedzą nas w trakcie dnia otwartego. Tylko raz w roku zdarza się okazja, aby zobaczyć teatr od kuchni. Co roku liczymy na obecność naszych sympatyków, ale także osób, które na co dzień nie korzystają z oferty naszej instytucji. Być może obejrzenie fragmentu spektaklu zachęci te osoby do obejrzenia całego przedstawienia. Serdecznie do tego zachęcam – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Dzień otwarty odbędzie się 15 kwietnia w godz. od 11.00 do 15.00. Tego dnia także Kasa Teatru będzie czynna już od godz. 11.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

Harmonogram:

11.00 – pierwsza wycieczka po Teatrze z przewodnikiem
11.30 – druga wycieczka po Teatrze z przewodnikiem
12.00 – czytanie dla dzieci „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza, Scena Foyer
13.00 – pokaz fragmentu spektaklu „Leon i Matylda”, Scena Kameralna
13.30 – pokaz fragmentu spektaklu „Kogut w rosole”, Scena Duża
14.00 – pokaz fragmentu spektaklu „Leon i Matylda”, Scena Kameralna
14.30 – pokaz fragmentu spektaklu „Kogut w rosole”, Scena Duża

źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments