Zapomniałeś o podatku? Magistrat przypomni – smsem

Od czerwca br. Urząd Miejski w Choroszczy uruchamia usługę smsowego powiadamiania podatników o zaległych należnościach podatkowych oraz uiszczaniu innych opłat lokalnych. Choroski magistrat w drugim kwartale 2018 roku chce zastosować taką formę komunikacji pilotażowo – ale z możliwością powtarzania jej pod koniec kolejnych kwartałów bieżącego roku.

Akcja ma charakter przypomnieniowy i opierać się będzie jedynie na tym zakresie danych – głównie chodzi o numery telefonów komórkowych, które podatnicy udostępnili Urzędowi Miejskiemu w Choroszczy.
Należy w tym miejscu pamiętać, że smsy będą jedynie informacją przypominającą o zaległych płatnościach, a Urząd nie będzie prosił odbiorców o podanie ich żadnych danych, numerów kont, czy innych danych wrażliwych. Urząd zapewnia jednocześnie, że baza danych odbiorców – podatników jest bezpieczna, chroniona i nie jest udostępniana innym podmiotom.

Zatem, za każdym razem, gdy ktoś nie jest pewny autentyczności smsa, prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Choroszczy – pracownicy wyjaśnią wszelkie wątpliwości.
Dlaczego Urząd w Choroszczy uruchamia taką usługę?

W ten sposób tworzymy jeszcze jeden – przy czym bezkosztowy – krok na drodze wysyłania upomnień; chcemy tego uniknąć – tłumaczy Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Wysyłając przypominającego smsa, uwrażliwiamy odbiorców na pozostałe jeszcze do uregulowania należności. Podatników taki sms nic nie kosztuje, a spełnia swoją funkcję, zaś wezwanie do zapłaty już tak: podatnik ponosi bowiem koszty nie tylko samej należności, ale także opłaty pocztowej; w wypadku smsa – unikamy tych kosztów – dodaje burmistrz.
Czy smsy będą służyć do informowania mieszkańców o zagrożeniach, wydarzeniach kulturalnych, imprezach?
W tym momencie choroski magistrat nie planuje rozszerzenia usługi powiadamiania smsowego na obszary dotyczące zdarzeń i sytuacji kryzysowych, czy też wydarzeń kulturalnych. Ale nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby w przyszłości taką usługę uruchomić. Jeśli mieszkańcy wyrażą zgodę na informowanie ich o zdarzeniach, imprezach czy uroczystościach, można rozważyć stworzenie odpowiedniej aplikacji i wprowadzenie tego w Gminie Choroszcz – deklaruje Burmistrz Wardziński.
Niemniej jednak obecnie magistrat chce wprowadzić system smsowego przypominania o zaległościach podatkowych. Podatnicy, którzy jeszcze nie wypełnili podatkowego obowiązku mogą się spodziewać informacji przypominającej na swoich telefonach jeszcze w czerwcu br. A następnie w ostatnim kwartale roku – w miesiącach listopad-grudzień 2018.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments