Zawodnicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleosinie  – Vice Mistrzami Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej Głuchołazy 2018

W dniach 18-21.06.2018 w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Najlepsze szkolne zespoły które wygrały rywalizację w swoim województwie, przyjechały do Głuchołaz aby rywalizować o miano Mistrza Polski Szkół Podstawowych. Nam udało się wysłać dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej w Kleosinie. Zespól dziewcząt który zajął trzecie miejsce w województwie, oraz drużynę chłopców, która pierwszy raz w historii gminy Juchnowiec Kościelny została Mistrzem Województwa Podlaskiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Oba zespoły godnie reprezentowały województwo podlaskie oraz gminę Juchnowiec Kościelny podczas czterodniowej imprezy sportowej. W turnieju było 26 drużyn, które zostały podzielone na grupy 7 i 6 zespołowe. Nasze ekipy trafiły do grupy z 7 zespołami. Eliminacje grupowe polegały na zagraniu meczy każdy z każdym. Dwa najlepsze zespoły z grupy trafiły do półfinału i grały o medale. Pozostałe drużyny walczyły o miejsca 5-13. Drużyna dziewczyn trapiona kontuzjami i brakami kadrowymi zajęła XIII miejsce w Polsce. Drużyna chłopców po ciężkich i emocjonujących, a zarazem wyrównanych pojedynkach grupowych awansowała do półfinału z drugiego miejsca. W półfinale na naszych czekała drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Słupska. Mecz zakończył się remisem i decydowały rzuty karne. Kleosin okazał się lepszym egzekutorem wykorzystał pewnie wszystkie jedenastki i znalazł się w finale imprezy. W Finale lepszy okazał się zespól Kołobrzegu, który nie przegrał żadnego meczu podczas całego turnieju, a my niestety przegraliśmy tylko z Kołobrzegiem. SP Kleosin został Vice Mistrzami Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej Głuchołazy 2018. W turnieju startowało wiele Szkół Mistrzostwa Sportowego tym bardziej cieszy tak wysoka lokata – mówi dyrektor szkoły Marcin Hodun. Trener Marcin Milczunas odpowiedzialny za drużynę chłopców jest dumny z postawy na boisku i poza nim. Zawodnicy zostawili dużo serca i zdrowia aby osiągnąć cel i wrócić z medalem. Godnie reprezentowali województwo podlaskie, gminę i szkołę. Uczniowie, trener, rodzice bardzo gorąco dziękują Wójtowi Gminy Panu Krzysztofowi Marcinowiczowi za umożliwienie wyjazdu i wsparcie pieniężne, tym bardziej że niektóre placówki nie miały takiej możliwości wsparcia. Nasi vice mistrzowie: Maks Kusiuk, Bartosz Jurczak, Filip Dojlida, Paweł Rudkowski, Dawid Kantor, Stanisław Łupiński, Gabor Żukowski, Mateusz Grzeszkiewicz, Błażej Kujawa, Michał Charkiewicz, Maks Woliński, trener Marcin Milczunas. otrzymali podziękowania od władz szkoły i gminy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments