Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP gminy Sokółka w Starej Rozedrance

25 sierpnia 2019 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance przeprowadzono gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zawody zostały przeprowadzone w ramach imprezy „Niedziela na ludowo. Turniej Ochotniczych Straży Pożarnych” zorganizowanej przez Burmistrza Sokółki Panią Ewę Kulikowską. Imprezie patronował Poseł Rzeczypospolitej Polskiej Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Do rywalizacji w konkurencji ćwiczenie bojowe stanęły jednostki OSP KSRG Stara Kamionka, Stara Rozedranka oraz OSP Słojniki.

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawiała się następująco:
– 1 miejsce – OSP Stara Kamionka,
– 2 miejsce – OSP Słojniki,
– 3 miejsce – OSP  Stara Rozedranka.

Puchary i nagrody zwycięskim drużynom wręczyła Pani Ewa Kulikowska – Burmistrz Sokółki a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokółce, st. bryg. Dariusz Wojtecki  – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce oraz liczne grono współorganizatorów i zaproszonych gości.

Obsługę sędziowską zawodów pod przewodnictwem Zastępy Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce zapewnili funkcjonariusze KP PSP Sokółka. W trakcie imprezy Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej przygotowała stoisko pokazowe na którym strażacy JRG Sokółka prezentowali sprzęt znajdujący się na wyposażeniu samochodu ratowniczo – gaśniczego, przybliżali specyfikę pracy strażaka oraz omawiali zasady bezpieczeństwa podczas wakacji i w życiu codziennym.

26 sierpnia 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Sokółce z delegacjami drużyn biorących udział w turnieju spotkał się Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński. Podczas spotkania przekazał na ręce druhów promesy finansowe na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego pochodzące ze środków ubezpieczeniowych KG PSP, dziękując jednocześnie za rywalizację i gotowość angażowania się w takie przedsięwzięcia, które mają na celu z jednej strony umacnianie potencjału i sprawności działań ratowniczych, a z drugiej – budują koalicję lokalną na rzecz ochrony przeciwpożarowej i wzmacniania bezpieczeństwa mieszkańców.

W spotkaniu uczestniczyła również Burmistrz Sokółki Pani Ewa Kulikowska, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosław Wendt oraz Komendant Powiatowy PSP w Sokółce – st. bryg. Dariusz Wojtecki.

Opracowanie: bryg. Dariusz Łukaszewicz.
Zdjęcia: st. asp. Piotr Wołkowycki, Zbigniew Makar.

źródło: Straż Pożarna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments