Zawody strzeleckie w Choroszczy

Przed nami kolejne zawody strzeleckie. Tym razem 6 maja zawodnicy powalczą w turnieju z okazji Dnia Flagi. Zawody odbędą się 6 maja 2016 r. w godzinach 16.00 – 19.00 na strzelnicy pneumatycznej Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała w Zespole Szkół w Choroszczy, przy ul. Powstania Styczniowego 26A. 

Zawody są organizowane dla amatorów strzelectwa sportowego są otwarte, bezpłatne i bez ograniczeń wieku. Zapisy na miejscu od godziny 16.00.

Rozgrywkę prowadzić będziemy w dwóch grupach wiekowych.

I grupa – dzieci przedszkolne i szkoła podstawowa. Postawa strzelecka dowolna z podpórką.
II grupa – młodzież gimnazjalna, licealna i dorośli. Postawa strzelecka stojąca (bez podpórki)

Przewidujemy 3 strzały próbne i 5 strzałów ocenianych. Przy mniejszej liczbie uczestników liczba strzałów ocenianych może być zwiększona. Strzelnica dysponuje czterema stanowiskami strzelniczymi i tyloma karabinami pneumatycznymi na sprężone powietrze typ. FWB Model 601. Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała nabyło te karabiny dzięki dotacji na cele sportowe przekazanej przez Burmistrza Choroszczy na zrealizowanie projektu, którego elementem są również niniejsze zawody. Jeden karabin został zakupiony ze środków własnych Stowarzyszenia.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w zawodach i dopingu. Przy tej okazji zachęcamy do treningów na strzelnicy w Zespole Szkół w Choroszczy w każdy piątek w godzinach 16.00-19.00, gdzie można bezpłatnie pod okiem prowadzącego strzelanie Piotra Waczyńskiego sprawdzić „oko” przyjmując prawidłową postawę strzelecką.

Do zdobycia są puchary, pamiętać jednak trzeba, że to trening czyni mistrza. W strzelectwie nie ma przypadków, szczególnie przy postawie stojącej.

źródło: Gazeta w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments