Zmienia się rozkład jazdy PKP

W niedzielę, 12 czerwca 2016 r. zmieni się rozkład jazdy niektórych pociągów REGIO kursujących na terenie województwa podlaskiego. Ta zmiana przyniesie uruchomienie bezprzesiadkowych kolejowych połączeń do Kowna. 17 czerwca, w piątek z Białegostoku odjedzie pierwszy pociąg. 

Zbliżająca się korekta rozkładu jazdy spowodowana jest przede wszystkim pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych.

Za dwa tygodnie, 17 czerwca wyruszy z Białegostoku do Kowna pierwszy pociąg. Przewozy Regionalne, po zawarciu umowy z samorządem podlaskim na dofinansowanie oraz porozumienia o współpracy z Kolejami Litewskimi, uruchamiają połączenia kolejowe. Pociągi na Litwę będą kursowały w weekendy. Na stacji Kowno będą skomunikowane z pociągami do i z Wilna, ułatwiając turystom dojazd do stolicy Litwy.

Dla pasażerów została stworzona specjalna taryfa pn. „Polska – Litwa Regio-Specjal”. Według tej taryfy cena biletu za przejazd z Białegostoku do Kowna wyniesie 11 EURO. Za bilety będzie można płacić również w złotówkach, cena będzie przeliczana według aktualnego kursu NBP. Bilety będą dostępne od 12 czerwca. Będzie można je kupować nie tylko w kasach biletowych, czy w pociągu u obsługi, ale również za pomocą internetu – bilet musi być wydrukowany. Natomiast w czasie przejazdu na trasach na terenie Polski będzie stosowana wewnętrzna taryfa krajowa REGIO. Sprzedaż biletów na Kolejach Litewskich już ruszyła. Dla naszych pierwszych pasażerów, którzy będą podróżować do Kowna 18 czerwca br. (odjazd o godz. 7:43) przygotowaliśmy upominki oraz proponujemy bezpłatną wycieczkę po Kownie z przewodnikiem. Wycieczka będzie trwała około 3 godziny, tak aby zdążyć na pociąg powrotny (odjazd z Kowna o godz. 16:55 (czas litewski!). Natomiast dla pasażerów, którzy przyjadą w tym dniu z Kowna, proponujemy bezpłatną wycieczkę po Białymstoku.

Od niedzieli, 12 czerwca 2016 r. zmieni się rozkład jazdy niektórych pociągów REGIO kursujących na terenie województwa podlaskiego. Zmiany w głównej mierze będą spowodowane trwającymi pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych. Mimo, że obecnie na trasach województwa nie są prowadzone remonty linii, to pociągi Przewozów Regionalnych są skomunikowane z pociągami przyjeżdżającymi z głębi kraju, gdzie trwa modernizacja.

Dobrą informacją dla naszych klientów jest skrócenie czasu przejazdu wielu pociągów. Będzie to możliwe po zmianie parametrów linii kolejowych w naszym województwie przez zarządcę infrastruktury.

W związku z licznymi zmianami godzin kursowania pociągów REGIO, w tym także na wcześniejsze godziny odjazdów, Przewozy Regionalne sugerują dokładne sprawdzanie rozkładów jazdy na konkretny dzień wyjazdu.

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej na stronie www.przewozyregionalne.pl

Pasażerowie, którzy są zarejestrowani w naszym Komunikatorze iSMS, otrzymają na swoje urządzenia mobilne nowe rozkłady jazdy pociągów na interesujących ich trasach. Rejestracji można dokonać poprzez stronę http://www.isms.pl/komunikator.html lub www.przewozyregionalne.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments