Zostań Młodym Jurorem ŻUBROFFKI 2019

Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” już po raz 3. zaprasza młodych białostoczan do współpracy i współtworzenia Młodego Jury ŻUBROFFKI!

Wystarczy być licealistą/licealistką, studentką/studentem oraz ciekawie napisać krótki esej na temat jednego z filmów, by dołączyć do grona filmowych selekcjonerów i jurorów Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA 2019!

Tegoroczna, 14. już edycja ŻUBROFFKI odbędzie się od 4-8 grudnia w Białymstoku i regionie. To wydarzenie, w którym bierze udział ponad setka gości (filmowców, artystów, dziennikarzy, przedstawicieli branży filmowej) z Polski i zza granicy. Selekcjonerzy wybierają zwykle około 150 najciekawszych filmów (z około dwóch tysięcy) do ośmiu konkursów. Organizatorzy przygotowują także specjalne tematyczne projekcje krótkometrażówek z różnych krajów, w programie są również energetyczne koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty.

Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród i wyróżnień w każdym z konkursów, przyznawane są nagrody specjalne za najlepszą: Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia oraz Muzykę. Publiczność również przyznaje swoją nagrodę – Dzikiego Żubra.

Aby współtworzyć festiwal wystarczy napisać krótki esej na temat jednego z zaproponowanych przez organizatorów filmów. Autorki i Autorzy dziesięciu najciekawszych prac zostaną selekcjonerami festiwalowej kategorii Amatorzy, a najlepsi z nich zasiądą w Jury pod przewodnictwem znanego polskiego krytyka filmowego. Wcześniej wezmą udział w spotkaniu, podczas którego dowiedzą się, jak analizować filmy i jak dokonywać selekcji na najwyższym światowym poziomie.
Spotkanie poprowadzą dr Tomasz Adamski (wykładowca, filmoznawca, prelegent, filmowiec, organizator wydarzeń i warsztatów filmowych) i dr Maciej Białous (socjolog filmu, wykładowca i prelegent).

Regulamin konkursu:

1. Konkurs organizowany jest przez Białostocki Ośrodek Kultury – DKF GAG (organizatora MFFK ŻUBROFFKA) przy współpracy Instytutu Studiów Kulturowych oraz Instytutu Socjologii na Uniwersytecie w Białymstoku.

2. W konkursie startować mogą uczniowie szkół średnich (liceów, techników) oraz studenci, posiadający ważną legitymację lub zaczynający 1 października 2018 r. studia wyższe. W przypadku osób niepełnoletnich uczestnicy muszą przedstawić zgodę rodziców na udział w konkursie oraz zgodę wychowawcy klasy na udział w projekcjach festiwalowych, jeśli będą one kolidować z zajęciami w szkole.

3. Esej na temat wybranego filmu należy napisać i przesłać e-mailem na adres: kino@bok.bialystok.pl (tytuł maila: ESEJ ŻUBROFFKA 2019). Tekst nie może przekroczyć 3000 znaków. Tekst należy przesłać do 10 października 2019 (do godz. 24.00). Pod esejem proszę podać imię, nazwisko i typ szkoły/uczelni. Esej musi być napisany w języku polskim. W przypadku osób niepełnoletnich do przesyłanego eseju należy dołączyć zeskanowaną zgodę rodzica/opiekuna na udział w konkursie, a w przypadku, w którym projekcje festiwalowe będą kolidować z zajęciami szkolnymi – także zgodę wychowawcy klasy na udział w projekcjach.

4. Esej powinien dotyczyć jednego z zaproponowanych filmów krótkometrażowych:

Linki:
https://vimeo.com/19705053?fbclid=IwAR1BF5oX1voB9At8cMRXnwAfRPEPTtq-2icM4AM3in6-jLA0nJByQQo37Cc

5. Poprzez dokonanie zgłoszenia uczestnik akceptuje treść niniejszego regulaminu, wyraża zgodę na udostępnienie i przetwarzanie przez organizatorów konkursu swoich danych osobowych oraz ewentualnie wizerunku, a także wykorzystania eseju na potrzeby informacyjne i promocyjne Organizatorów.

6. Eseje oceni komisja w składzie: dr Tomasz Adamski (UwB) i dr Maciej Białous (UwB). Wyniki zostaną ogłoszone 13 października 2019 r. Obowiązkowe spotkanie dla zwycięzców odbędzie się 14 października 2019 r. w godzinach popołudniowych. Szczegóły spotkania zostaną przesłane drogą mailową.

7. Organizator nie zapewnia zwycięzcom konkursu noclegów i zwrotów kosztów przejazdu na Festiwal.

8. Uczestnicy konkursu otrzymają certyfikat udziału w pracach komisji selekcyjnej oraz pracach Jury.

9. MFFK ŻUBROFFKA odbędzie się w dniach 4–8 grudnia 2019 w Białymstoku i na Podlasiu.

więcej informacji: www.zubroffka.pl

Materiały: BOK

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments