Masz realny wpływ na okolicę, w której mieszkasz – Budżet Obywatelski 2018

Budżet Obywatelski jest formą konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z budżetu Gminy Wasilków na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań mieszczące się w kompetencjach Gminy. Gorąco zachęcamy do włączenia się w działania w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego i dzielenia się swoimi pomysłami.

Od 3 lipca do 8 września mieszkańcy miasta Wasilków mogą  składać wnioski z propozycjami zadań do realizacji w roku 2018. Kwota, którą Burmistrz Wasilkowa przeznaczył na ten cel wynosi 160 000 zł. Zakładając, że kosztorys jednego złożonego projektu nie może przekroczyć 75 tys. zł są szanse, że wygrają dwa duże projekty inwestycyjne i jeden mniejszy. Głosowanie odbędzie się między 3 a 13 października. Wtedy poznamy zwycięzców.

Co musisz wiedzieć?

  1. Projekty zgłoszone do realizacji mogą dotyczyć zarówno wydatków inwestycyjnych i nieinwestycyjnych, realizowanych na terenie miasta Wasilków.
  2. Możesz zgłosić dowolną liczbę projektów.
  3. Kosztorys zgłoszonego projektu nie może przekraczać kwoty: 75 000 zł. brutto
  4. Do realizacji skierowane zostają projekty w kolejności ilości uzyskanych głosów (od największej liczby do najmniejszej), do wyczerpania całej kwoty Budżetu Obywatelskiego. W sytuacji, gdy pozostałe środki finansowe nie pozwalają na realizację kolejnego projektu z listy, za rekomendowany do realizacji uznaje się projekt zajmujący kolejną pozycję na liście, jeżeli koszty jego realizacji mieszczą się w kwocie pozostałej do rozdysponowania. Zasadę tę stosuje się do wyczerpania zaplanowanej kwoty.
  5. Do formularza zgłoszenia projektu dołącza się listę poparcia, podpisaną przez co najmniej 20 mieszkańców miasta Wasilków.
  6. Formularze zgłoszeniowe projektów w formie papierowej można składać w Urzędzie, w godzinach jego pracy lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miejski, ul. Białostocka 7, 16-010 Wasilków. Każdorazowo projekt należy umieścić w zamkniętej kopercie z widocznym napisem „BUDŻET OBYWATELSKI”. Jest też możliwość przesłania projektu drogą mailową na adres: budzetobywatelski@wasilkow.pl
  7. Wnioskodawcy planujący zgłoszenie projektu mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji prowadzonych w Urzędzie Miejskim (pok. nr 1, 10, 25), telefonicznie pod nr tel. 85 718 54 00 (wew. 22, 27, 36) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: budzetobywatelski@wasilkow.pl)

Formularz zgłoszenia projektu, lista poparcia, a także regulamin Budżetu Obywatelskiego znajduje się na stronie www.wasilkow.pl

źródło: Urząd Miejski w Wasilkowie 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments