Powstanie ścieżka rowerowa Wasilków – Białystok

Już w sierpniu Gmina wybierze wykonawcę, który wybuduje ścieżkę rowerową łączącą Wasilków z Białymstokiem. Początek ścieżki będzie na granicy obu miast. Trasa będzie wiodła wzdłuż ulicy Białostockiej i kończyć się mostem na rzece Supraśl (przy ul. Emilii Plater). Na zwieńczeniu ścieżki, wzdłuż mostu zostanie wybudowany nowy most o szerokości 6 m.

Inwestycja zostanie częściowo sfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego, a częściowo ze środków własnych Gminy. Przy trasie, zgodnie z planami znajdą się w przyszłości dwie stacje rowerowe z popularnymi bikerami.

Budowa ścieżki ma stanowić szkielet inwestycji trasy rowerowej lub ciągu pieszo-rowerowego, który docelowo ma prowadzić do Świętej Wody. Planuje się również połączyć ją ze Studziankami i w dalszej kolejności z Supraślem.

Do Studzianek prowadzą już, wybudowane przez nas dwa lata temu dwa pasy ruchu dla rowerów. Stamtąd mógłby już powstać szlak rowerowy do Supraśla. Łączyłby się on z obecną ścieżką, która zostanie przesunięta w związku z przebudową drogi wojewódzkiej. Powstałoby zatem takie koło, trasa ciekawa dla rowerzystów” – mówi Zastępca Burmistrza Wasilkowa Piotr Karol Bujwicki.

Część ścieżki, która będzie przebiegać przez teren Gminy Wasilków zostanie włączona do sieci ścieżek rowerowych stolicy województwa i zakładamy, że już w najbliższym czasie miłośnicy dwóch kółek będą mogli podziwiać naszą pełną uroku Gminę.  

źródło: Urząd Miejski w Wasilkowie 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments