Teatr Amatorski w PIKu

Nowa propozycja skierowana jest do dzieci i młodzieży, którzy marzą, by występować na teatralnej scenie i zostać aktorem.

Podczas cotygodniowych spotkań w Spodkach uczestnicy będą rozwijać swoje pasje i wrażliwość artystyczną, pobudzać kreatywność i poczucie estetyki przez kontakt z działaniami teatralnymi, żywym słowem i elementami dramy. Będą poznawać różnorodność form teatralnych poprzez realizację przedstawień.

Opiekunem grup będzie Emilia Wyszkowska. Z wykształcenia pedagog, arteterapeuta i animator kultury, reżyser spektakli teatrów niezawodowych oraz twórca własnych amatorskich zespołów teatralnych. Założycielka Teatru trAKTOR w czeskiej Pradze, zrzeszającego Polaków i osoby innej narodowości. Współpracowała z profesjonalnymi teatrami m. in. Teatrem Kamen w Pradze, Teatrem Novego Fronta czy Teatrem Wierszalin, instruktor do spraw teatralnych w Dziale Animacji Kultury PIK.

Pierwsze spotkanie związane z naborem oraz przesłuchaniem planowane jest na 11.01.2022 r. w Spodkach, ul. św. Rocha 14 – Spodek Impresaryjny, o godz. 16:00 (dzieci klas 1-3) oraz o godz. 17:30 (dzieci i młodzież klas 4-8).

Zajęcia odbywać się będą we wtorki:
– grupa 1 (dzieci klas 1-3) godzina 16:00 – 17:15
– grupa 2 (dzieci i młodzież klas 4-8) godzina 17:30 – 18:45

Informacji na temat teatru udziela Dział Animacji Kultury Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku:
Emilia Wyszkowska
tel. 85 744 63 13
teatr@pikpodlaskie.pl

Jedną z okazji do rozwijania młodych talentów i inspirowania amatorskiego środowiska teatralnego były tegoroczne, letnie warsztaty teatralne „PIKtoGRAmy”, które organizował Podlaski Instytut Kultury. Przez dwa tygodnie dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat rozwijały swoje artystyczne zainteresowania pod okiem profesjonalistów: scenografa, muzyków, reżysera oraz aktora. Podczas swojej teatralnej przygody uczestnicy samodzielnie wykonywali elementy scenografii i rekwizyty, poznawali swoje możliwości głosowe oraz ruchowe. Spotkali się również z aktorami oraz odwiedzili profesjonalne sceny Teatru Wierszalin w Supraślu oraz Białostockiego Teatru Lalek. Rezultatem ich wspólnej pracy twórczej stały się trzy minispektakle: „Ptaki”, „Barwy” i „Kto wyłączył prąd”.

 

Źródło: PIK

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments