Wydział Architektury Politechniki Białostockiej- rekrutacja na studia

Od 1 czerwca 2021 r. startuje rekrutacja na studia na Politechnice Białostockiej.

Kompleksowa oferta, duże możliwości zawodowe i praktyczne kompetencje cyfrowe. Wydział Architektury Politechniki Białostockiej to szczególne miejsce, które kształci przyszłych architektów, grafików, ale i projektantów wnętrz, wzornictwa przemysłowego czy gier komputerowych. To interdyscyplinarne miejsce, które łączy dziedziny projektowania z innowacyjną edukacją cyfrową.

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej może pochwalić się kompleksową ofertą. Kształci na trzech kierunkach: Architekturze, Architekturze Wnętrz (oba kierunki to studia I oraz II stopnia) oraz Grafice (studia licencjackie). To miejsce, które wyróżnia się na mapie podobnych wydziałów innych uczelni w Polsce. – Mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy unikalni. Potwierdzeniem tego jest choćby pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która zwróciła uwagę na nasz ogromny atut – relacje kadry ze studentami. Nie tylko kładziemy nacisk na bezpośredni kontakt z wykładowcami, ale tworzymy prawdziwie rodzinną atmosferę. Mamy fantastyczny samorząd studencki oraz studentów, którzy angażują się w projekty wychodzące poza tradycyjne ramy edukacji. Znakomitym przykładem jest projekt przestrzeni wystawienniczej woj. podlaskiego, wykonany przez naszych studentów, który będzie zaprezentowany na Wystawie Światowej EXPO w Dubaju. Studenci brali m.in. udział w przygotowaniu koncepcji, a jedna z nich zostanie zrealizowana. Nasi wykładowcy to nie tylko świetni dydaktycy, ale przede wszystkim praktycy, którzy mają na koncie wiele osiągnięć i to na skalę światową. – podkreśla Dziekan Wydziału Architektury, dr hab. inż. arch. Aleksander Asanowicz, prof. PB.

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej wyposaża w bardzo rozległe kompetencje, które otwierają wiele możliwości zawodowych. Jak mówi Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy, dr inż. arch. Adam Jakimowicz – Stawiamy na praktyczne umiejętności. Nasz wydział zawsze wyróżniał się edukacją w zakresie nowych mediów, komputerowego wspomagania projektowania, jak i mediów cyfrowych wykorzystywanych w projektowaniu, zarówno w architekturze, we wnętrzach, ale również w grafice. Nasi absolwenci nie mają żadnego problemu, by znaleźć pracę po studiach, mimo dużej konkurencji na rynku. Świetnie odnajdują się w firmach w Polsce, jak i za granicą.

Oprócz manualnych umiejętności, rysunku, malarstwa i rzeźby, studenci zdobywają wiedzę z zakresu projektowania inżynierskiego za pomocą najnowocześniejszych narzędzi cyfrowych. Absolwenci tworzą zarówno nowoczesne budynki, doskonałe wnętrza, projekty reklam, jak i zajmują się modą oraz sztuką. Część z nich pracuje jako kierownicy budów lub na stanowiskach kierowniczych w firmach produkcyjnych o zasięgu międzynarodowym. Dzięki opanowaniu narzędzi cyfrowych zostają specjalistami od grafiki cyfrowej, w szczególności 3D, znajdując zatrudnienie na rynku gier komputerowych.

Innowacyjne zaplecze to kolejny atut. Wydział Architektury ma wielofunkcyjną halę, która w czasach sprzed pandemii służyła jako miejsce zajęć projektowych, wykładów, pracy przy komputerze czy też organizacji wydarzeń związanych z wzornictwem. – Możemy pochwalić się laboratorium architektury energooszczędnej i jako jedyny w Polsce wydział Architektury – dysponujemy innowacyjnym sprzętem w laboratorium rzeczywistości wirtualnej. Korzystają z niego studenci, zwłaszcza z koła naukowego CAVE, które jest zorientowane na media cyfrowe i rzeczywistość wirtualną. Studenci mają również dostęp do trzech pracowni komputerowych. Całe oprogramowanie graficzne i architektonicznie to cyfrowe narzędzia najnowszej generacji, które pomagają studentom w znalezieniu pracy, są oni po prostu bardziej atrakcyjni na rynku pracy.

Niewątpliwą korzyścią wyboru studiów na kierunkach Architektury, Architektury Wnętrz czy Grafiki jest wykształcenie adekwatne do wymagań ryku pracy. Dzięki powołaniu Rady Rozwoju na wydziale, możliwa jest ścisła współpraca z firmami z regionu oraz instytucjami, które mają wpływ na program nauczania i wspólnie organizują przedsięwzięcia. Przykładem jest cykl wydarzeń „East Design Days”, który odgrywa społeczną rolę, budując świadomość na temat dizajnu i umożliwiając bezpośredni kontakt mieszkańców ze sztuką projektowania.

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej jest wydziałem niezwykle uniwersalnym, przez co otwiera swoim absolwentom wiele zawodowych możliwości. Łączy kompetencje techniczne, inżynierskie, artystyczne, i co ważne na obecnym rynku pracy – kompetencje cyfrowe.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments