Projekt „Mała książka – wielki człowiek” i wystawa w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku

Od września 2019 roku Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku realizuje projekt „Mała książka – wielki człowiek”, promujący czytanie przez najmłodszych. Jest on skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat)  i ich rodziców. Każde dziecko, które rodzice zapiszą do biblioteki lub już to zrobili, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą: książkę pt. „Pierwsze czytanki”, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika. Przygotowano ok. 720 wyprawek.

Każde dziecko, które odwiedzi bibliotekę i wypożyczy książkę, otrzyma naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek zostanie uhonorowane imiennym dyplomem, który będzie potwierdzeniem jego czytelniczych zainteresowań.

Projekt jest realizowany we wszystkich filiach bibliotecznych Książnicy Podlaskiej (oprócz filii nr 14 – esperanto) na terenie miasta Białystok.

Ogólnopolska kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowana przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To sposób na promocję czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców.

Z projektem „Mała książka – wielki człowiek” jest związana wystawa
„Polska Literatura Dziecięca”, która jest prezentowana w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku od 1 października. Poszczególne plansze wystawy zostały zaprojektowane na podstawie: książki „Pierwsze wiersze dla…” wydanej przez Instytut Książki w ramach kampanii proczytelniczej „Mała książka – wielki człowiek”, promującej czytanie przez najmłodszych; katalogu Polish Books for Children & Young Adults 2018, w którym znalazły się najciekawsze pozycje z zakresu rodzimej literatury dziecięcej i młodzieżowej. Na wystawie są prezentowane książki dla dzieci w wieku od 0 do 10 lat.

Wystawę można oglądać do 14 października 2019 r.


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments